Alisher Usmonov nomidan foydalanib odamlarni chuv tushirgan “shovvozlar” ushlandi Toshkent viloyatida Telegram orqali 200 dan ortiq guruh ochib fuqarolarning pul mablag‘larini o‘zlashtirgan 18-25 yosh orasidagi 7 nafar shaxs ushlangan. Fevral 15, 2025
AQSH o‘zbekistonlik muhojirlarni harbiy samolyotda Panamaga deportatsiya qildi Amerika harbiy reysi AQSH immigratsiya hibsxonasida bo‘lgan osiyolik muhojirlarni Panamaga deportatsiya qilgan va ular orasida O‘zbekiston fuqarolari ham mavjud. Fevral 15, 2025
2024-yilda Qirgʻiziston Oʻzbekistonga 6 milliard kub metr, Qozogʻistonga 558 million kub metr suv joʻnatgan, Tojikistonni ham suv bilan taʼminlagan. Oktabr 28, 2024
Tarqalayotgan xabarda Oʻzbekiston mahallalari uyushmasi tomonidan mahallalarda raislar endi madhiya bilan ish boshlashi so’ralgan. Bundan tashqari, endi «Mahalla yettiligi»ga maktablardagi davomat borasida aniqlik kirituvi topshiriqlari ham berilayotganmish… Fevral 15, 2024